Szparowanie

Szparowanie to inaczej wycięcie produktu z tła. Jest to podstawowe działanie w fotografii produktowej. Zazwyczaj oczekuje się, że tło w zdjęciach produktowych nie będzie odwracało uwagi od samego produktu z tego też względu w packshotach stosuje się tło jednorodne zazwyczaj białe. Większość marketplace’ów wymaga właśnie takiego tła by możliwe było zamieszczenie na ich stronach swoich ofert ze zdjęciami.

 

Odpowiednio wykonane zdjęcie umożliwia szybkie wycięcie produktu z tła, nie jest to jednak konieczne. Produkt można wyciąć z dowolnego tła choć może być to bardziej czasochłonne niż wycinanie produktu fotografowanego na tle studyjnym. Po wycięciu produktu można podstawić idealnie białe tło, szare lub w dowolnym innym kolorze czy też możliwe jest uzyskanie tła przezroczystego.

 

Klienci często decydują się na samodzielne wykonanie zdjęć produktowych a do mnie zwracają się jedynie z prośbą o wycięcie produktu z tła. Jest to w wielu przypadkach korzystna opcja dla klienta. 


Szparowanie umożliwia uzyskanie idealnie białego tła w przypadkach, w których nie jest możliwe wstawienie produktu do studia np. w przypadku dużych maszyn przemysłowych. Zdjęcia wówczas wykonuje się w magazynie klienta a idealnie białe tło uzyskuje się na etapie obróbki komputerowej. 


Zapraszam do kontaktu w celu wyceny usługi szparowania – wycinania produktów z tła.