Packshot

Packshot jest to typowa fotografia produktowa przeznaczona do prezentacji produktu w sklepach internetowych, aukcjach internetowych czy na stronie internetowej.

Zazwyczaj wykonuje się ją na jednolitym białym tle choć czasem klienci decydują się na inny kolor tła by lepiej uwidocznić kształt lub kolor produktu. Oczywiście istnieje też możliwość wykonania zdjęć z całkowicie wyciętym tłem czyli z tłem przeźroczystym.

W fotografii produktowej typu packshot ważne jest prawidłowe przedstawienie produktu a szczególnie jego kształtu, funkcjonalności oraz koloru. Produkty oświetla się w sposób, który możliwie najlepiej pokaże szczegóły i ogólny wygląd przedmiotu. Dobrze wykonane fotografie zachęcają klienta do przyjrzenia się bliżej ofercie, wzbudzają zaufanie oraz zachęcają do zakupu.

Fotografia produktowa to najważniejszy czynnik wpływający na to czy klient zdecyduje się na zakup w konkretnym sklepie. Często dobre zdjęcie potrafi lepiej przekonać klienta do zakupu niż niska cena. Dodatkowo dobrze wykonana fotografia produktowa rozwiewa wiele wątpliwości klienta oraz zmniejsza prawdopodobieństwo zwrotu towaru.

Od wielu lat specjalizuję się w wykonywaniu fotografii produktowej typu packshot. Posiadam odpowiednio wyposażone studio fotograficzne pod Warszawą. W razie potrzeby np. przy produktach gabarytowych jestem w stanie wykonać usługę fotografii produktowej w siedzibie lub magazynie klienta.